حجت الاسلام عادل معاون فرهنگی هنری سازمان اوقاف و امور خیریه از این ارسال ۶۴۵ اثر به دبیرخانه ‌همایش وقف چشمه همیشه جاری خبرداد.
سه شنبه 3 فروردین 1400    

 نشست خبری هفتمین جشنواره وقف چشمه جاری با حضور غلامرضا عادل معاون فرهنگی هنری سازمان اوقاف و امور خیریه صبح امروز یکشنبه ۲۴ اسفندماه برگزار شد. وی با اعلام تبریک اعیاد شعبانیه گفت: مردم با فرهنگ وقف ناآشنا نیستند اما با احکام وقف آشنا نیستند.

معاون فرهنگی هنری سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه مردم گلایه‌های از سازمان اوقاف دارند، گفت: مردم با شرایط و قوانینی که در حوزه وقف وجود دارد ناآشنا هستند که اگر این آشنایی صورت گیرد خیلی از معضلات جامعه را حل کرده یا رفع و رجوع می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه شاید کمتر سوژه‌ای شود که رد و نشانی در حوزه وقف نداشته باشد، اظهار کرد: یکی از کارهایی که سازمان اوقاف و امور خیریه انجام می‌دهد تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف است. سازمان اوقاف در این زمینه برنامه‌های مختلفی همچون چاپ و نشر کتاب‌، حمایت از پایان‌نامه ها، و اعزام بیست هزار مبلغ اعزامی در راستای تبلیغ وقف هستند. در همین راستا سازمان اوقاف جشنواره و همایش‌هایی متناسب برای هنرمندان را طراحی کرده است.

وی با اعلام اینکه هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری در حال برگزاری است، افزود: در این همایش با تعاریف مختلف در اکثر استان‌ها آثار و دستاوردهایی داشته است. این جشنواره، هشت رشته تخصصی در هشت استان محور قرار داده شده است.

وی ادامه داد: تبلیغ تخصصی هر رشته در هر استان محور کار قرار داده شده است. در هر استان جامعه هدف شناسایی شده و داورها انتخاب و در مجموع ۶۴۵ اثر به دبیرخانه ارسال شده است.

حجت الاسلام عادل با بیان اینکه پایان فروردین مهلت شرکت در این جشنواره است، گفت: پیش بینی ما این است تا پایان مهلت ثبت نام مشارکت و ارسال آثار به بیش از دو الی سه برابر برسد.
وی با تاکید بر اینکه اختتامیه در خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد، گفت: شرایط برگزاری حضوری و مجازی اختتامیه تابع شرایط کشور خواهد بود.

حجت الاسلام عادل با بیان اینکه این جشنواره پل ارتباطی خواهد بود، افزود: این جشنواره‌ها ارتباطی است که بین جامعه جریان ساز با وقف ایجاد می‌شود و از قابلیت‌های آن ایجاد فرهنگ آشنایی با وقف و تولید اثر می‌تواند نقش آفرینی کند.

وی با اعلام اینکه این جشنواره دبیرخانه‌های تخصصی امید آفرینی خواهد بود، گفت: علاقه مندان می‌توانند برای ثبت آثار به سایت vaghffestval.ir مراجعه کنند.

 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally