سازمان اوقاف و امور خیریه در پیامی حلول ماه رمضان المبارک ۱۴۴۲ هجری قمری را تبریک و تهنیت گفت و بر لزوم ترویج فرهنگ قرآنی و دستگیری از نیازمندان در این ماه مبارک تاکید کرد.
سه شنبه 24 فروردین 1400    
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، در این پیام آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِي أُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَىٰ وَالْفُرْقَانِ
پیامبر مکرم اسلام (ص) در آخرین جمعه ماه شعبان و در آستانه حلول ماه مبارک رمضان برای مسلمانان خطبه خواند و فرمود: (رمضان) ماهی است که در آن به مهمانی خدا دعوت شده اید و از شایستگان کرامت الهی قرار داده شده اید، نفسهایتان در آن تسبیح است و خوابتان در آن عبادت و عملتان در آن پذیرفته و دعایتان در آن مورد اجابت است.

آری؛ ماه لبریز از برکت رمضان؛ ماه نزول قرآن؛ ماه ضیافت‌الله؛ ماه روزه و عبادت و دعا و مناجات؛ ماه توبه و انابه، ماه تضرع و کرنش به درگاه الهی بار دیگر از راه رسید تا مگر عطر معنویتش فضای ملتهب روزهای همه گیری ویروس کرونا را تلطیف کند و روزگار عسرتی را که در بحران معنویت به سر می برد، از مادیات و زخارف دنیوی برهاند.

سازمان اوقاف و امور خیریه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به تمام مسلمانان جهان تبریک و تهنیت می‌گوید و اعلام می‌کند با توجه به اوج گیری ویروس کرونا و ایجاد محدودیت برگزاری مراسم در حسینیه ها، تکایا، بقاع متبرکه و...، تمامی عواید موقوفات مرتبط با تعزیه داری، روضه خوانی و اطعام مرتبط با ماه مبارک رمضان، در جهت تهیه سبد غذایی و پخت غذای گرم در بین جامعه هدف به مصرف خواهد رسید.

بر این اساس، طرح «ضیافت همدلی» با رویکرد تهیه و توزیع ۱۱۰ هزار بسته غذایی، در بین مجاورین (بقاع متبرکه، موقوفات مقید به مکان)، سکونت گاه های غیررسمی، حاشیه شهر و.. به منظور ترویج فرهنگ وقف و اجرای نیات واقفین و همچنین ترویج روحیه مواسات و همدلی و کمک مومنانه به اقشار کم برخوردار اجرا خواهد شد.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally