مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین: در سطح بقاع متبرکه مراکز «افق» به‌منظور کمک به افراد بی‌بضاعت پیرامون بقاع متبرکه راه‌اندازی خواهد شد.
سه شنبه 27 فروردین 1398    
حجت‌الاسلام سیدمصطفی مجیدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، اظهار کرد: بیش از ۱۶ هزار رقبه در سطح استان قزوین وجود دارد که در سال گذشته برای آن‌ها سند دریافت کردیم.
 
وی افزود: در حال حاضر تنها یک هزار رقبه منفعتی بدون سند باقی‌مانده است که تلاش می‌شود در سال ۹۸ نیز برای باقی رقبات سند مالکیت بگیریم.
 
حجت‌الاسلام مجیدی تصریح کرد: با توجه به اینکه سال خوبی را از نظر اقتصادی پشت سر نگذاشتیم ولی در رقبات موقوفات ۳۸ درصد رشد ریالی داشته‌ایم که این امر نتیجه تلاش و حمایت مردم از موقوفات بوده است.
 
این مسئول بیان کرد: این موضوع نشان می‌دهد همکاران مجموعه اوقاف با همت و پیگیری توانستند حق‌وحقوق موقوفاتی را که تصرف‌شده و در سنوات گذشته پرداخت‌نشده بود را دریافت کنند.
 
وی ادامه داد: همچنین توانسته‌ایم با متصرفین بدون ارتباط استیجاری با وقف رابطه برقرار کنیم که این هم جزو اقدامات خوب بوده است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با اشاره به برنامه‌های در دست اقدام در سال ۹۸ عنوان کرد: با توجه به اینکه در جنگ اقتصادی قرار داریم و شرایط اقتصادی در قشر ضعیف جامعه مطلوب نیست در سطح بقاع متبرکه مراکز «افق» به‌منظور کمک به افراد بی‌بضاعت پیرامون بقاع متبرکه راه‌اندازی خواهد شد.
 
وی یادآور شد: در حوزه سرمایه‌گذاری پروژه بسیار بزرگی را در دست اقدام داریم و همه مجوزها در سال ۹۷ اخذ شده است.
 
حجت‌الاسلام مجیدی در پایان خاطرنشان کرد: اگر سال ۹۸ عملیاتی شود یک اتفاق بزرگ در حوزه سرمایه‌گذاری در استان رقم خواهد خورد که بسیار فاخر خواهد بود و در موعد مقرر اطلاع‌رسانی لازم را نیز انجام خواهیم داد.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally