ساخت مرکز فرهنگی و قرآنی امامزاده حیدر ابن مالک(ع) شهر باباحیدر در دستور کار این اداره قرار گرفت.
جمعه 24 اسفند 1397    
به گزارش روابط عمومی اوقاف و امورخیریه استان چهارمحال و بختیاری روشن سراج الدین گفت: سند امامزاده حیدربن مالک با مساحت ۱۳۳۵ مترمربع از شاخص ترین اسنادی هستند که در سال جاری اخذ شد.
 
سراج الدین اضافه کرد: تا پیش از این وسعت آستان مقدس امامزاده بصورت دقیق مشخص نبود و امکان پیش بینی و برنامه ریزی طرح عمرانی و توسعه ی حرم مطهر وجود نداشت که با تلاش همکاران مجموعه ی اوقاف استان و شهرستان و همراهی و همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان فارسان حد و مرز بقعه مشخص و نقشه برداری دقیق صورت گرفت.
 
رئیس اداره اوقاف شهرستان فارسان در ادامه گفت: در راستای عمل به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی) مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی و توسعه و بازسازی بقاع پروژه ساخت مرکز فرهنگی و قرآنی امامزاده حیدر ابن مالک(ع) شهر باباحیدر در دستور کار این اداره قرار گرفت.
 
سراج افزود:در این راستا و به همت مجموعه اوقاف استان و هیئت امنای امام زاده با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و نماینده مردم شهرستانهای اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در در مجلس شورای اسلامی کلنگ احداث این مجموعه در ۳ طبقه و به متراژ ۵۰۰ مترمربع با اعتباری پیش بینی شده ای بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال به زمین زده شد که امید است با توجه به پایین بودن سطح نذورات بقعه با حمایت خیرین و مشارکت همه ی مردم شهر باباحیدر در کوتاهترین زمان ممکن شاهد تکمیل و افتتاح و بهره برداری از این مرکز باشیم.
 
وی ادامه داد: خیرین و مردم در صورت تمایل می توانند با مراجعه به هیات امنای بقعه متبرکه و یا از طریق مراجعه به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نسبت به اهدا نذورات نقدی وغیرنقدی اقدام نمایند.
 
سراج در پایان تصریح کرد: امامزاده حیدر بن مالک(ع) جایگاه ویژه ای در میان اهالی شهرستان و شهر باباحیدر دارد و همه روزه میزبان خیل زائرین به این مکان متبرک می باشد .
 
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally