از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، رزمندگان و بسیجیان برای حضور در آیین معنوی غبارروبی امامزادگان یاسر(ع) و ناصر(ع) دعوت می‌شود.
جمعه 24 اسفند 1397    
محمدحسن جمشیدیان، مدیر اجرایی بقعه متبرکه امامزادگان یاسر(ع) و ناصر(ع) طرقبه شاندیز گفت: در سال ۹۷ آستان مقدس امامزادگان یاسر(ع) و ناصر(ع)، ۷ مرتبه غبارروبی و عطرافشانی شده است.

وی افزود: آیین معنوی غبارروبی ۹ دی ماه همراه با گرامیداشت این حماسه بزرگ با سخنرانی سردار نظری، فرمانده سپاه امام رضا(ع) و با حضور خانواده‌های شهدای مدافع حرم و هفتمین آیین غبارروبی ۹۷ در ۱۷ اسفند ماه مصادف با سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) با حضور خانواده‌های شهدای مدافع حرم و تجلیل ویژه از مادر گرامی شهید «محسن حججی»، همسر و فرزندان شهید «حسین محرابی» از جمله مراسم غبارروبی شاخص این بقعه متبرکه در سال ۹۷ بود.

جمشیدیان تصریح کرد: در این مراسم آیینی، علاوه بر رئیس و مسئول فرهنگی اداره اوقاف، خادمان افتخاری، مدیران اجرایی، اعضای هیات امنا، مسئولان استانی و شهرستانی، ائمه جمعه، طلاب حوزه‌های علمیه و روحانیون، هیات‌های مذهبی، اصناف، پزشکان، فرهنگیان، دانشجویان و دانش‌آموزان نیز حضور داشتند.

وی اظهار کرد: در مناسبت‌های خاص مانند هفته دفاع مقدس، دهه مبارک فجر و میلاد با سعادت ائمه اطهار(ع) از قشرهای مختلف مردم، جانبازان، خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، رزمندگان و بسیجیان برای حضور در آیین معنوی غبارروبی این بارگاه مطهر دعوت می‌شود.

مدیر اجرایی بقعه متبرکه امامزادگان یاسر(ع) و ناصر(ع) افزود: تلاوت قرآن، ارائه گزارشی از فعالیت‌های عمرانی، قرآنی و فرهنگی توسط مدیر اجرایی بقعه متبرکه، سخنرانی مسئولان استانی و شهرستانی، مداحی و تقدیر و تجلیل از خادمان و خانواده‌های شهدا از دیگر برنامه‌های آیین معنوی غبارروبی و عطر‌افشانی آستان ملکوتی امامزادگان یاسر(ع) و ناصر(ع) است.

وی خاطر نشان کرد: شمارش وجوهات نقدی جمع آوری شده از داخل ضریح‌های مطهر و انتقال آن به سه حوزه عمرانی، مدیریتی، قرآنی و فرهنگی با نظارت نماینده اداره اوقاف و امور خیریه طرقبه شاندیز نیز از دیگر برنامه‌های آئین غبارروبی و عطر‌افشانی این بقعه متبرکه است.

جمشیدیان ابراز کرد: در سال گذشته نیز ۷ مرتبه آئین غبارروبی و عطر افشانی آستان مقدس امامزادگان یاسر(ع) و ناصر(ع)برگزار شده است.

 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally