داشتن توان هسته ای به منظور حفظ موازنه قدرت با جهان امری ضروری و واجب است که دشمن با درک تمام این موارد سعی در تحریم و ترور دانشمندان فعال کشورمان در این زمینه دارد.
جمعه 18 آبان 1397    
حجت الاسلام فقیه:
عقل گرایی محور رسالت پیامبر اسلام(ص) است
حجت الاسلام فقیه عقل گرایی و تفکر در امور دنیوی را محور رسالت پیامبر اسلام(ص) دانست و گفت: در صورت بهره مندی مناسب بشریت از این نعمت الهی مسیر زندگی دنیوی و اخروی او تغییر می کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام فقیه در مراسم سالگرد رحلت پیامبر اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع) که در محل امامزاده سید محمد کججانی برگزار شد با بیان این مطلب ابراز داشت: رسالت پیامبر اسلام(ص) هدایت و نجات همه انسان هاست و این دعوت به هدایت و نجات منحصر به یک منطقه و زمان خاص نیست.
وی افزود: دستورالعمل ها و سنت های حلال و حرام که پیامبر(ص) برای بیان آنها مبعوث شده برای همیشه تاریخ ماندنی است و ابلاغ رسالت الهی توسط نامه نگاری به سران ممالک آن زمان جهت تببین فرامنطقه ای و فرازمانی بودن رسالت ایشان بود.
این کارشناس مذهبی ادامه داد: پیامبر اسلام(ص) با وارد کردن تعقل و تفکر به میدان عمل ، ایستادگی در مقابل قدرت طلبان و زورگویان، تدارک توان نظامی لازم برای مقابله با دشمنان، علم آموزی، انفاق، قناعت و دوری از اسراف را یکی از برکات استفاده از عقل در چارچوب باورهای دینی و الهی اسلام بر شمرد.
حجت الاسلام فقیه در تشریح اصل آمادگی داشتن در مقابل تهدیدات دشمنان گفت: بر اساس آیه شریفه"واعدوا لهم مااستطعتم من قوه" و اصل عقلی آمادگی برای مقابله با دشمن، اکنون مدافعان حرم در سوریه برای دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم به عنوان یک اصل اسلامی حضور دارند.
وی همچنین داشتن توان علمی را ضرورت مقابله با مشکلات و عامل بالا رفتن توان مسلمین عنوان کرد و اظهار داشت: بر همین اساس داشتن توان علمی در زمینه علوم هسته ای به منظور حفظ موازنه قدرت با جهان امری ضروری و واجب است که دشمن با درک تمام این موارد سعی در تحریم و ترور دانشمندان فعال کشورمان در این زمینه دارد.
این کارشناس مذهبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اسلام دین ارزشگذاری به خرد جمعی است افزود: دوری از خود رایی و مشورت پذیری خواسته اسلام است.
حجت الاسلام فقیه با تاکید بر اینکه اسلام دینی آسان است که توسط پیامبر گرامی اسلام(ص) ابلاغ شده است تاکید کرد: تسلط بر خود داشتن و مدیریت افکار و رفتار اساس این دین است که تاثیر مثبت آن با عقل گرایی بر زندگی مومنان ماندگار است.
وی در پایان، قیام امام حسین(ع) را نیز حرکتی در راستای رسالت های عقلی و الهی تبیین شده پیامبر اسلام(ص) در مقابله با ظلم و زورگویی بیان داشت.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally