همایش پیاده‌روی باهدف تعظیم شعائر دینی و تبیین فرهنگ عاشورا در روز اربعین حسینی به فاصله 25 کیلومتر تا حرم امامزاده سید محمد (ع) کافتر اقلید برگزار می گردد.
شنبه 21 مهر 1397    
محمدعلی امانی اظهار داشت: همایش پیاده‌روی مردم این منطقه از کشور باهدف تعظیم شعائر دینی و تبیین فرهنگ عاشورا در روز اربعین برگزار می‌شود.
وی افزود: در پیاده‌روی این روز که اعلام همدلی با میلیون‌ها زائر پیاده مسیر کربلای معلا به‌حساب می‌آید، مسیر ۲۵ کیلومتری تا حرم امامزاده سید محمد (ع) کافتر اقلید پیموده می‌شود.
امانی گفت: عاشقان حسینی بعد از نماز صبح ۸ آبان ماه مصادف با روز اربعین، پیاده‌روی خود را از جوار شهدای گمنام نظام‌آباد آغاز می‌کنند و زائران امامزاده ابراهیم خنجشت (ع) و شهدای گمنام چشمه رعنا نیز در طول مسیر به خیل عزاداران حسینی اضافه می‌شوند تا خود را به آستان مقدس امامزاده شاخص شمال فارس برسانند.
عضو هیئت‌امنای امامزاده سید محمد (ع) کافتر اضافه کرد: در مسیر همایش پیاده‌روی مردم شهرستان اقلید در روز اربعین حسینی، ۵ ایستگاه صلواتی به پذیرایی از مردم می‌پردازند و اقامه نماز ظهر در استان مقدس این امامزاده، سخنرانی و مرثیه‌سرائی اهل‌بیت، پایان‌بخش برنامه‌های این همایش حسینی است.
امانی گفت: حرم این امامزاده شاخص شمال فارس در طول سال و به‌ویژه در ایام عزاداری و مناسبت‌های مذهبی، میزبان انبوه مردم ولایتمدار است که از شهرستان اقلید و استان‌های هم‌جوار در این آستان حضور پیدا می‌کنند.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally