پروژه كاشی كاری گنبد حرم مطهر سبزقبا (ع)پس از سالها چشم انتظاری شهروندان به پايان رسيد و اكنون نيز عمليات زير سازی رواق های خواهران و برادران جهت اجرای طرح كاشی كاری در حال انجام است.
شنبه 21 مهر 1397    
جلسه مشترک رياست اداره اوقاف و امور خيريه با مديريت و خادمين حرم مطهر سبزقبا برگزار شد.
در ابتدای اين جلسه حجت الاسلام مجتبی خميدی ضمن عرض خسته نباشيد به تمام خادمان و تقدير از فعالیت های خالصانه آنها درجهت خدمت رسانی به زائران حرم، اظهار کرد: حضور شما خادمان بی منت در حرم مطهرسبزقبا و خدمت گزاری به اهل بيت و زائران بدون شک پاداش اعمال نيک شما بوده و افتخاری است كه نصيبتان شده است.
وی بابیان اینکه شايسته است تا خادمين حرم مطهر از همه نظر الگو و شاخص باشند، افزود: باتسریع و اهتمام ویژه نسبت به پیش بردن پروژه های عمرانی حرم مطهر سبزقبا ، ثابت کرده ایم که پیشرفت این مکان مذهبی و فرهنگی در تمام ابعاد، در اولويت اقدامات اداره اوقاف است تابتوانيم اين حرم معنوی و شاخص كشورمان را به جايگاهی که در خور شأن آن حضرت و شهروندان ولایتمدار دزفول است ، برسانيم.
حجت الاسلام خميدی در ادامه از تلاش مديريت و خادمين حرم درراستای انجام و پیشبرد هر چه بهتر و اصولی تر امورات حرم قدردانی نمود و گفت: پروژه كاشی كاری گنبد حرم پس از سالها چشم انتظاری شهروندان به پايان رسيد و اكنون نيز عمليات زير سازی رواق های خواهران و برادران جهت اجرای طرح كاشی كاری در حال انجام است.
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه دزفول بااشاره به بهره گیری از بهترین معماران و استاد کاران درراستای اجرای هرچه بهتر طرح های عمرانی و زیباسازی حرم سبزقبا ، تصریح کرد: حرم سبزقبا قطب فرهنگی دزفول و خوزستان بعنوان یک شهر گردشگرپذیر و مذهبی محسوب می شود که سالانه پذیرای خیل عظیم گردشگران و زائران می باشد ، بنابراین لازم است مسئولان و خیران شهرستان نیز درراستای تسریع در پیشرفت فعالیت های عمرانی این حرم اهتمام لازم را به عمل آورند و ازسویی نیازاست تا شما خادمان نیز با برقراری ارتباط هرچه بهتر با زائران و مردمی که وارد حرم می شوند یک فضای آرامش بخش و یک خاطره زیبا و ارزشمند در ذهن آنان به جای بگذارید.
حجت الاسلام خمیدی برنامه های جاری و فرهنگی حرم سبزقبا را نيز بسيار مهم دانست و بيان كرد:مردم دزفول عشق و ارادت ویژه ای به حرم مطهر دارند بنابراین اجرای برنامه های مذهبی و فرهنگی و دعوت از مردم برای شرکت در این برنامه ها باید اولویت خادمان و مدیریت حرم سبزقبا باشد، پس شايسته است به برنامه های فرهنگی حرم نیز به اندازه امورات عمرانی اهتمام ورزیده شود.
در پايان اين جلسه مديريت حرم گزارشاتی از روند اقدامات صورت گرفته در حرم ارائه داد و همچنين خادمين حرم به بيان مسائل و مشكلات پرداختند كه حجت الاسلام خميدی وعده داد که اداره اوقاف در چهار چوب قانون و تا حد توان در كنار خادمين و خدمتگزاران بقاع مطهر شهرستان دزفول خواهد بود.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally