رییس اداره حقوقی وثبتی اوقاف وامورخیریه چهارمحال و بختیاری: در سال ۹۷ با تعاملات صورت گرفته ۷۵ فقره سند مالکیت رقبات موقوفه و بقاع متبرکه صادر و اخذ شده است.
شنبه 21 مهر 1397    
اسلام عالی رییس اداره حقوقی وثبتی اوقاف وامورخیریه استان از صدور سند مالکیت برای املاک موقوفه خبر داد و گفت: در سال ۹۷ با تعاملات صورت گرفته ۷۵ فقره سند مالکیت رقبات موقوفه و بقاع متبرکه صادر و اخذ شده است.
رئیس اداره حقوقی و ثبتی اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری افزود: از تعداد یک هزار و ۸۰۵ سند اخذ شده رقبات، ۸۴۵ مورد مربوط به اداره اجرایی اوقاف شهرستان شهرکرد،۶۰۰ مورد اوقاف شهرستان بروجن، ۱۱۰ مورد اوقاف شهرستان فارسان و ۲۵۰ مورد اوقاف شهرستان لردگان است.
وی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین سند از لحاظ متراژ در چهارمحال و بختیاری مربوط به موقوفه شاه سلطان حسین صفوی به متراژ ۳ هزار و ۵۵۰ هکتار است ادامه داد: سند موقوفه شیخ رجب به متراژ ۶۰ هکتار و سند موقوفه حاج سلیمان در شهر بروجن به متراژ ۶۵ هکتار دیگر موقوفات بزرگ این استان محسوب می‌شوند.
عالی عنوان کرد: تاکنون ۸۰ رأی جهت موقوفات و بقاع متبرکه چهارمحال و بختیاری در مراجع قضایی به نفع موقوفه صادر شده است که از این موارد می‌توان به آراء مربوط به موقوفات اخگر فارسان، حاج سلیمان بروجن، تخلیه مغازه‌ها بقعه متبرکه سید بهاءالدین محمد (ع) و موقوفه شیخ رجب اشاره کرد.
رئیس اداره حقوقی و ثبتی اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری در پایان اضافه کرد: در حال حاضر ۳۰۰ پرونده جهت اخذ اسناد مالکیت املاک موقوفه و بقاع متبرکه استان آماده و جهت صدور سند به اداره‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره‌کل ثبت اسناد این استان تحویل شده است که با اتمام مراحل قانونی، اسناد این املاک نیز تا پایان سال جاری اخذ می‌شود.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally