مراسم احلی من العسل، نوجوانان حسینی (ع) امروز در ۲۷۷ امامزاده و بقعه متبرکه کشور برگزار خواهد شد.
یک شنبه 25 شهریور 1397    
حجت‌الاسلام غلامرضا عادل؛ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره برگزاری مراسم احلی من العسل در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه اظهار کرد: مراسم احلی من العسل، نوجوانان حسینی (ع) یکشنبه ۲۵ شهریور در ۲۷۷ امامزاده و بقعه متبرکه چند ساعت قبل از اذان ظهر برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این مراسم ویژه نوجوانان است و با همکاری وزارت آموزش و پرورش و ادارات کل این وزارتخانه در تمامی استانها به‌صورت همزمان برگزار می‌شود، تصریح کرد: علی‌رغم اینکه امسال برنامه احلی من العسل در تابستان برگزار می‌شود، با همکاری اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش‌آموزی و فراخوانهای ادارات کل آموزش و پرورش دسته‌های پر شور عزاداری نوجوانان از محل‌های تعیین‌شده به سمت امامزادگان و بقاع متبرکه مجری برنامه حرکت می‌کنند.
برپایی خیمه‌های معرفت در ۷۳۲ بقعه متبرکه و امامزاده
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف از برپایی خیمه‌های معرفت در ۷۳۲ بقعه متبرکه و امامزاده خبر داد و گفت: در این خیمه‌ها غرفه‌های پاسخ به مسائل شرعی، مشاوره خانواده، مشاوره کودک، حجاب و عفاف و کودک و نوجوانان فعالیت می‌کنند.
عادل غرفه «همه واقف باشیم» را از غرفه‌های ویژه خیمه‌های معرفت دانست و خاطرنشان کرد: در این غرفه با استفاده از ظرفیت کارشناسان امور اوقافی در ادارات کل و همچنین کارشناسان روحانی در خصوص وقف به علاقه‌مندان این سنت حسنه مشاوره ارائه می‌شود.
 
 
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally