همایش شیرخوارگان و عزاداران حسینی با حضور در شهرستان بهارستان تجدید بیعتی دوباره با شهدای واقعه کربلا داشتند.
یک شنبه 25 شهریور 1397    

حجت الاسلام و پیران رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهارستان گفت: همایش شیرخوارگان در سطح شهرستان با استقبال بسیار خوبی همراه بود و عزاداران حسینی با حضور در این مراسم تجدید بیعتی دوباره با شهدای واقعه کربلا داشتند.

وی افزود: بیشتر عزاداران در امامزاده باقر(ع) گردهم آمده بودند اما در سایر هیات‌ها و تکایا نیز این مراسم برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین پیران افزود: بخش بزرگی از برگزاری این مراسم به صورت داوطلبانه و توسط نیروهای مردمی برگزار می‌شود و تلاش و عشق مردم این شهرستان به اهل بیت و سید الشهدا(ع) مثال زدنی است.

وی همچنین اداامه داد: مهمترین مراسم این دهه بزرگداشت و برپایی مراسم نماز جماعت ظهر عاشوراست که برنامه‌ریزی‌های لازم جهت برگزاری هرچه با شکوه‌تر آن انجام شده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بهارستان اذعان کرد:مراسم دیگر در روز عاشورای حسینی به تجمع بزرگ تمامی هیئت‌های عزاداری این شهرستان در امامزاده باقر(ع) اختصاص یافته است که در تلاش هستیم میزبان خوبی برای این عزیزان باشیم.

گفتنی است آستان امامزاده باقر(ع) در شهرستان بهارستان، بخش گلستان، انتهای خیابان ۲۴ متری چمران، روستای امامزاده واقع شده است. بناي اصلي ساختمان بقعه متعلق به دوره قاجار و شامل يك فضاي مركزي با پلان چهار ضلعي و گنبدي هشت ترك و اتاقهايي در اضلاع شمالي، شرقي، غربي و يك ايوان در سمت جنوب است. در ضلع جنوبي بناي اصلي و اتاقهاي شرقي و غربي آن در دوره هاي بعد سه ايوان اضافه شده كه با كاشيهاي لعابدار زرد، سياه و فيروزه اي رنگ تزيين گرديده اند
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally