معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف آذربایجان غربی از آغاز مرمت و بازسازی گنبد امامزاده محمد و ابراهیم ارومیه خبر داد.
یک شنبه 25 شهریور 1397    
  آیت محمدی با اشاره به اینکه مرمت و بازسازی گنبد امامزاده محمد و ابراهیم ارومیه آغاز و مصالح آن از اصفهان تامین شده است افزود: این پروژه با همکاری اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان انجام شده و تا مهر و یا آبان ماه به پایان می رسد.

وی در ادامه بیان کرد: در مقبره شیخ نوایی خوی نیز یک مجتمع تجاری وجود داشته که دارای سه طبقه است و از طریق مزایده به اجازه داده می شود.
محمدی افزود: هم اکنون زیرزمین آن به پایان رسیده و همکف و طبقه اول آن نیز دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: ۳۰ درصد باقی مانده آن در پایان مهر و یا تا اواسط آبان به پایان می رسد.
وی با اشاره به اینکه مبلغ در نظر گرفته شده برای این پروژه در سال ۹۷ مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان بوده است تصریح کرد: تسهیلات این پروژه از طریق سازمان تامین شده و تاکنون بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان نیز برای آن هزینه شده است.

محمدی اظهار کرد: علاوه بر آن، نازک کاری و سقف مسجد حضرت ابوالفضل(ع) ماکو نیاز به انجام است و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، از هفته بعد عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally