۵۶ واحد اقامتی با امکان استقرار ۱۰۰ هزار نفر زائر در سال، در آستان مقدس امام‌زاده شاه جمال (ع) قم مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
شنبه 24 شهریور 1397    
ویژه‌برنامه اقتصاد مقاومتی، امام‌زادگان و موقوفات با حضور حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، سید مهدی صادقی استاندار، سید جواد هاشمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم، سید اسماعیل حسینی مقدم مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم و جمعی از مدیران استانی در آستان مقدس امام‌زاده شاه جمال (ع) قم برگزار شد.
 
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در ابتدای این مراسم اظهار کرد: سیاست و راهبرد کلان سازمان اوقاف و امور خیریه استفاده از ظرفیت‌های مردمی و واگذاری اداره بقاع متبرکه به مردم بوده است، در هر مسئله‌ای که به ظرفیت‌های مردمی تکیه شده نتایج مثبتی حاصل می‌شود.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدی با اشاره به ارائه خدمات مختلف در بقاع متبرکه گفت: در دل بقاع متبرکه مجموعه‌ای خدمات فرهنگی، رفاهی و مادی به زائران و شهروندان ارائه می‌شود.
 
 
وی با بیان اینکه سرمایه‌های موجود در سازمان اوقاف و امور خیریه نوعاً مردمی است، خاطرنشان کرد: قدمت برخی از موقوفات موجود در استان قم به ۱۲ قرن قبل برمی‌گردد، وقف نه دارای مالکیت دولتی و نه دارای مالکیت خصوصی است چرا که پس از وقف مالکیت از حالت شخصی نیز خارج می‌شود.
گفتنی است در این مراسم ۵۶ واحد اقامتی موقوفه ارزان‌قیمت با امکان استقرار ۱۰۰ هزار نفر زائر در سال مورد بهره‌برداری قرار گرفت، همچنین فضاسازی بیش از ۳۰ هزار مترمربع از حریم بقاع متبرکه و بهره‌برداری از ۳۰ واحد مسکونی و تجاری نیز از دیگر پروژه‌های آماده بهره‌برداری اوقاف و امور خیریه استان قم هستند که با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان به انجام رسیده‌اند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally