طرح سوگواره بصیرت عاشورایی، در آستان مقدس امامزادگان استان، از ۲۰ شهریور ماه تا آخرین روز ماه صفر برگزار می شود.
شنبه 24 شهریور 1397    
  حجت الاسلام علی مصائبی با تشریح برنامه های اداره کل اوقاف و امورخیریه استان آذربایجان شرقی در ماه های محرم و صفر، اظهار داشت: طرح سوگواره بصیرت عاشورایی، هم زمان با آغاز ماه محرم الحرام در آستان مقدس امامزادگان استان، از ۲۰ شهریور ماه تا آخرین روز ماه صفر برگزار می شود.

وی افزود: در این طرح، ویژه برنامه های لبیک یا حسین، شیرخوارگان حسینی، احلی من العسل، رهروان زینبی، لبیک یا رسوال الله و ویژه برنامه های تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی برگزار می شود.

مدیرکل اداره اوقاف و امورخیریه استان با اشاره به عنوان شعار اصلی و محوری طرح سوگواره بصیرت عاشورایی گفت: امسال نیز طبق سنوات گذشته شعار "کرامتنا الشهاده"، به عنوان شعار اصلی و محوری طرح سوگواره بصیرت عاشورایی که با ترجمه "شهادت افتخار ما است"، جهت تبیین و تبلیغ نهضت عاشورا حسینی انتخاب شده است.

حجت الاسلام مصائبی به بخش هایی از طرح سوگواره بصیرت عاشورایی اشاره کرد و افزود: در این طرح برپایی خیمه های معرفت، ویژه برنامه های عزاداری و بصیرتی، تبلیغ سنت حسنه وقف، پاسخ گویی به شبهات و سوالات شرعی، روضه خوانی و اجرای نیات واقفین در خصوص ماه های محرم و صفر از جمله بخش های این طرح می باشد.

 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally