آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر در چهار ماهه نخست سال ۹۷ میزبان ۸۶۴ هزار و ۳۰۰ نفر زائر از ایران و سراسر جهان شد.
یک شنبه 21 مرداد 1397    
محمد حسن جمشیدیان، مدیر اجرایی آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصرعلیهماالسلام طرقبه گفت: در چهار ماهه نخست سال ۹۷ این بقعه متبرکه میزبان ۸۶۴ هزارو ۳۰۰ نفر زائر از ایران و سایر کشورهای جهان بود.

وی افزود: حدود ۴۰ درصد تشرف زائران در این چهار ماه مربوط به کشورهای خارجی با تعداد ۳۴۵ هزار و ۷۳۲ زائر می باشد.

جمشیدیان، تصریح کرد: بالاترین آمار زائران خارجی مربوط به کشورهای، عراق، پاکستان، امارات، بحرین، قطر، کویت و لبنان است، و زائران از کشورهای افغانستان،هندوستان، عربستان، آلمان، انگلستان و کشورهای آفریقایی نیز تشرف کمتری را به این آستان مقدس داشته اند.

وی با بیان اینکه بیشترین تشرف زائران در تیرماه امسال بوده است، گفت: از ۲۸۷ هزار و ۷۰۰ زائر در تیرماه، تعداد ۱۱۵ هزار و ۸۰ نفر زائر خارجی بودند و در تیرماه سال گذشته نیز از ۲۱۶ هزار و ۸۷ زائر مشرف شده به این بقعه متبرکه ۸۶ هزار و ۴۳۵ نفر خارجی بودند.

مدیراجرائی آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصرعلیهماالسلام اظهارکرد: به طور متوسط هفته ای ۱۰ تا ۱۵ کاروان زیارتی و در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد روزانه به طور متوسط حدود ۶ هزار و۵۰۰ نفر و درتیرماه حدود ۹هزار نفر زائر از شهرهای مختلف ایران و کشورهای جهان به این بارگاه ملکوتی مشرف شده اند.

وی تصریح کرد: در چهار ماهه نخست سال ۹۶ شاهد حضور ۷۴۲ هزار زائر بودیم که از این تعداد ۲۱۸ هزار و ۶۰۰ نفر زائر خارجی بودنددر حالی که در چهار ماهه نخست سال جاری شاهد افزایش زائران با بیش از ۱۲۲ هزار و ۳۰۰ نفر نسبت به سال گذشته هستیم.

جمشیدیان، بیان کرد: حلقه های معرفتی، سخنرانی مذهبی و بصیرتی، قرائت زیارت نامه ،شجره نامه و ذکر کرامات این امامزادگان والامقام، برنامه های فرهنگی در قالب اجرای مسابقات قرآنی و اهدای بسته‌های متبرک فرهنگی از برنامه های اجرا شده برای زائران این بارگاه مطهر است.

وی تصریح کرد: قرائت ادعیه، اطعام متبرک در شب های چهارشنبه، برپایی ایستگاه های صلواتی، برپایی غرفه‌ عرضه محصولات فرهنگی واقع در صحن حضرت زهرا(س) بقعه متبرکه، غرفه های پاسخگویی به مسائل شرعی، مشاوره تخصصی وقف، دفتر امور زائران خارجی جهت راهنمایی زائران عرب زبان نیز از دیگر خدمات بارگاه مطهر امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام به زائران مشرف شده می باشد.

گفتنی است، ‍در سال ۹۶ بیش از ۲ میلیون و ۲۹۵ هزار زائر از ایران و یازده کشور جهان به آستان مقدس امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام طرقبه مشرف شدند.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally