با همکاری مردم، آیین عید غدیر خم در دهه ولایت در 6 بقعه متبرکه بیجار از جمله امامزاده سید فروغ (ع) برگزار می شود.
یک شنبه 21 مرداد 1397    
حجت الاسلام عباس ایزدی اظهار داشت: جشن غدیر در صحن مطهر حرم امامزادگان عبدالله، اسماعیل و محمد، قاسم، طیب و کلثوم، امامزاده سید فروغ، امامزاده عقیل، امامزاده فاضل و بقعه متبرک صاحبه خاتون با حضور دلدادگان عطر ولایت برگزار می شود.
وی افزود: غبارروبی بقاع متبرکه از برنامه های است که در جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی به مناسبت عید غدیر خم و آغاز ولایت حضرت علی (ع) با حضور خادمان و هیات امنای بقاع برگزار می شود.
حجت الاسلام ایزدی تاکید کرد: حضور مبلغان متخصص برای ترویج فرهنگ علوی در میان مردم، سخنرانی و مولودی خوانی، برپایی ایستگاه صلواتی، اهدای جوایز به کسانی که نام آنها علی است و تجلیل از سادات منطقه، بانوان ولایی از دیگر برنامه های جشن ولایت در بیجار است.
وی ادامه داد: حرکت کاروان جشن و سرور غدیر در شهر به سمت بقاع متبرکه و توزیع بسته های فرهنگی میان مردم از برنامه های جانبی عید غدیر در شهرستان خواهد بود.
حجت الاسلام ایزدی یادآور شد: در این آیین بزرگ طرح یاوران غدیر در راستای آشنایی و فرهنگ سازی مردم برای وقف موقوفات نیز مشاوره هایی توسط مبلغین و سخنرانان در بقاع متبرکه ارائه می شود.
مدیر اوقاف و امور خیریه بیجار همه هزینه های مربوط به برگزاری مراسم عید غدیر از محل نذورات و کمک های مردمی تامین خواهد شد.
وی با تبیین اهمیت نیت موقوفات با نیازهای روز جامعه اضافه کرد: علاقمندان به فریضه وقف می توانند در صورت تمایل به انجام این سنت حسنه نبوی با نیت فرهنگ‌ سازی و ترویج فرهنگ علوی و غدیر اقدام کنند.
روز چهارشنبه 31 مرداد مصادف با 10 ذی الحجه عید سعید غدیر خم است.
2 هزار و 50 مسجد و 70 مکان مذهبی اعم از آرامگاه، مقبره و امامزاده و مکان استقرار چهار قرآن تاریخی در استان کردستان وجود دارد.
شهرستان بیجار در شرق استان کردستان حدود 89 هزار نفر جمعیت دارد.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally