معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف گیلان از برگزاری همایش استانی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه به مناسبت دهه کرامت خبر داد
پنج شنبه 21 تیر 1397    
محمد قاسم‌پور از برنامه‌های آغاز دهه کرامت در این استان خبر داد و گفت: بقاع متبرکه و امامزادگان کانون‌های توحید، خداپرستی و توسل هستند که باید مورد توجه و تکریم مومنین و مردم قرار گیرند .
وی افزود: دهه کرامت و روز 5 ذی القعده که در تقویم رسمی کشور به روز تجلیل امامزادگان نامگذاری شده است فرصت مغتنمی است برای اعتلای فرهنگ زیارت و تکریم سلاله پاک رسول خدا(ص) که باید قدر آن را دانسته شود و از این مراکز فرهنگی و دینی بیشترین بهره‌برداری صورت پذیرد .
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امورخیریه گیلان، ادامه داد: در همین راستا در سطح بقاع متبرکه استان از 24 تیرماه ( 1 ذی القعده) که مصادف با ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) تا سوم مرداد که مصادف با ولادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است، ویژه برنامه‌های دهه کرامت نیز در این ایام مبارک برگزار می‌شود که از جمله شاخص‌ترین آنها می‌توان به برگزاری ویژه برنامه روز دختر و تجلیل از بانوان محجبه که امسال این برنامه همزمان با هفته عفاف حجاب است و همچنین 28 تیرماه همایش استانی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه گیلان که در آستان مقدس آقاسیدجلال الدین(ع) اشرف برگزار خواهد شد .
قاسم‌پور همچنین با اشاره به برنامه‌های همایش استانی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه، گفت: در این مراسم از هیئت امناء، خادمین، مدیران مراکز فرهنگی و قرانی و خیرین مسجدساز و بقعه‌ساز بصورت منتخب و نمادین تقدیر و تجلیل خواهد شد .
وی همچنین با اشاره به اجرای 13 برنامه در سطح شهرستان‌های استان گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: مراسم تجلیل از امامزادگان هر شهرستان نیز با محوریت بقاع متبرکه و توسط ادارات اوقاف هر شهرستان برگزار خواهد شد .
قاسم‌پور، معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امورخیریه گیلان استقبال از خادمین حرم رضوی(کاروان زیرسایه خورشید)، سخنرانی، مولودی خوانی و اهداء جوایز در بقاع متبرکه را از دیگر برنامه‌های این دهه عنوان کرد.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally