مدیرکل اوقاف خراسان شمالی از حضور ۳۹ روحانی و مبلغ دینی برای اجرای طرح نشاط معنوی در امامزاده های شاخص این استان خبر داد.
پنج شنبه 21 تیر 1397    

سید محمدجواد رئوف سید نژاد مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی در ۴۵ بقعه متبرکه خراسان شمالی برگزار می‌شود، اظهار کرد: این طرح از روز یک شنبه ۱۷ تیرماه جاری در امامزاده های شاخص استان و مساجد آغاز و تا ۳۱ مرداد ماه امسال ادامه دارد.

رئوف سید نژاد افزود: برای اجرای طرح نشاط معنوی ۲۳ مبلغ غیر بومی، ۱۳ مبلغ بومی به بقاع متبرک اعزام شده اند و نیز از ظرفیت سه مبلغ مستقر در بقعه استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: طرح نشاط معنوی در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی کشور و ترویج فرهنگ اسلامی در جامعه برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت، قرائت و آموزش قرآن، مفاهیم و حفظ، بیان احکام و مباحث اعتقادی، خیمه‌های معرفت، برپایی اردوهای یک‌روزه زیارتی، ورزشی و تفریحی به‌منظور آشنایی با بقاع متبرکه را ازجمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده طرح نشاط معنوی اعلام کرد.

رئوف سید نژاد گفت: طرح نشاط معنوی به منظور گذراندن اوقات فراغت دانش آموزان دختر و پسر و رده‌های سنی ابتدایی و متوسطه در فصل تابستان برگزار می شود.

وی بیان کرد: در این طرح کانون‌های فرهنگی مساجد، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه‌های علمیه با اعزام مبلغان و روحانیان، آموزش‌وپرورش، بسیج و سازمان ورزش و جوانان با اوقاف همکاری می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با اشاره به اجرای طرح معنوی نشاط در سال گذشته، اظهار کرد: سال گذشته طرح نشاط معنوی در سطح ۴۲ بقعه متبرکه استان برگزار شد و حدود هشت هزار نفر در این طرح شرکت کردند.

رئوف سید نژاد اضافه کرد: امیدواریم امسال با توجه به افزایش بقاع متبرکه در خراسان شمالی افراد بیشتری در این مراسم معنوی حضور یابند.

 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally