مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس از برپایی نماز باشکوه عید سعید فطر در بقاع متبرکه سراسر استان فارس خبر داد.
پنج شنبه 24 خرداد 1397    
حجت الاسلام و المسلمین سید عباس موسوی با بیان اینکه نماز عید سعید فطر نماد وحدت و همبستگی امت اسلام است که باید هرچه باشکوه‌تر برگزار شود، بیان کرد: همزمان با فرارسیدن ماه شوال و پایان ماه ضیافت الهی نماز باشکوه عید سعید فطر در ۱۵۰بقعه متبرکه و امامزادگان استان فارس و شهر شیراز اقامه می شود .
این مقام مسئول با اشاره به اینکه در شهر شیراز ۱۰ بقعه متبرکه میزبان خیل عظیم مردم شهر شیراز و نمازگزاران عید سعید فطر خواهد بود، افزود: نماز عید سعید فطر در محل حرم مطهر حضرت سید علاء الدین حسین(ع) به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید محی الدین طاهری دبیر اجرایی جامعه روحانیت شهر شیراز و رئیس هیأت امناء حرم مطهر، در حرم مطهر علی ابن حمزه(ع) به امامت حجت الاسلام ذوالانواری و در محل حرم مطهر حضرت سید تاج الدین غریب(ع) نماز عید سعید فطر توسط حجت الاسلام سجادی نیا اقامه می شود.
وی با بیان اینکه نماز باشکوه عید سعید فطر در ساعت ۷ صبح در کلیه بقاع متبرکه اقامه می شود، عنوان کرد: در محل بقعه متبرکه سید نظام الدین محمود(ع) شاهداعی الی ا... نماز عید سعید فطر از ساعت ۶:۳۰ صبح به همراه قرائت دعای ندبه به امامت حجت الاسلام میر و در محل قدمگاه حضرت ابوالفضل العباس(ع) نماز عید فطر به امامت حجت الاسلام تجرد اقامه خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی اظهار داشت: با برنامه ریزی بعمل آمده در خصوص اقامه نماز عید، مردم هریک از مناطق مختلف شهر شیراز می توانند با حضور در حرم های مطهر امام زادگان جلیل القدر در نماز عید شرکت کنند.
وی همچنین از برپایی نماز عید فطر در آستان مقدس امام زادگان سید محمد(ع) قصردشت، سید محمد(ع) در منطقه صغاد، سید صادق(ع) منطقه مهدی آباد، سید ابوطالب(ع) در وزیرآباد و سیدمحمد(ع) در دهپیاله خبر داد و افزود: قرائت خطبه ها و دعای ندبه، برپایی ایستگاه صلواتی و اجرای ویژه برنامه جشن و سرور از جمله های برنامه هایی است که در روز عید سعید فطر در بقاع متبرکه برگزار می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس در ادامه با بیان اینکه نماز عید سعید فطر با حضور مردم مؤمن و ولایت مدار فارس همزمان با سراسر کشور اقامه خواهد شد، تصریح کرد: نماز عید سعید فطر در محل آستان مقدس امام زادگان سید حسین(ع) کازرون، میرعلی ابن الحسین(ع) لارستان ، امام زاده فضل ابن موسی ابن جعفر(ع) و حسین(ع)جهرم، احمد و جعفر(ع) شهر بهمن آباده، سیدعلاءالدین حسین(ع) پیرمراد داراب، پیرمراد(ع) استهبان، سلطان سید علی(ع) ارسنجان ، امام زاده عبدالرحمن(ع) و زینب خاتون(س) و امام زاده ابراهیم(ع) خنجشت اقلید ، سلطان نور الدین (ع) سپیدان، امام زاده اسحاق(ع) سروستان، بی بی حور(س) فیروزآباد، امام زاده سبز پوش(ع) گراش، شاه فرج ا...(ع) لامرد، شاهزاده قاسم(ع) فسا، امام زاده حسن(ع) رستم و امام زاده شاه میرحمزه(ع) بوانات و دیگر بقاع متبرکه شاخص استان فارس برگزار می شود.
این مقام مسئول اضافه کرد: در برخی از شهرستان ها علاوه بر اقامه نماز فطر در آستان مقدس امامزادگان ، تعداد زیادی از مساجد و حسینیه های استان نیز میزبان نمازگزاران خواهند بود.
حجت الاسلام و المسلمین سیدعباس موسوی یادآور شد: در صورت ازدحام جمعیت همچون سالهای گذشته در آستان مقدس حرم مطهر امام زادگان و بقاع متبرکه نماز باشکوه عید سعید فطر دو بار اقامه می شود.
یادآور می شود: اداره کل اوقاف و امور خیریه همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان و با هدف ارتقای سطح معرفتی و ترویج فرهنگ دینی و قرآنی و همچنین ایجاد فضای معنوی و انس با قرآن کریم اقدام به اجرای طرح «ضیافت الهی» در سطح بقاع متبرکه می نماید که امسال این طرح در بیش از ۴۵۰ بقعه متبرکه استان با مشارکت مُبلغان دینی اعزامی از شهر مقدس قم و روحانیان مستقر و بومی و همکاری خادمین و متولیان بقاع متبرکه برگزار شد و این طرح در روز عید سعید فطر پایان می‌یابد.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally