نماز عید سعیدفطر با قرائت قرآن کریم ، ادعیه واقامه نماز در امامزادگان شاخص استان بوشهر اقامه می گردد
پنج شنبه 24 خرداد 1397    
،حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی حسینی، معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه بوشهر ضمن تقدیر از برگزار کنندگان طرح ضیافت الهی وتبریک عید سعید فطر ، از برگزاری نماز عید سعید فطر در ۲۰ بقعه متبرکه استان خبرداد و افزود: مراسم روز عید اول ماه شوال از ساعت ۶,۳۰ صبح با قرائت قرآن کریم ، ادعیه واقامه نماز در امامزادگان شاخص استان اقامه می گردد .

حسینی در ادامه به فضایل عید سعید فطر اشاره کرد و افزود: خداوند برخی از روزها را نسبت به روزهای دیگر پربرکت و نورانی ساخته است و در کنار دیگر روزها اعیاد الهی مانند ستاره های زیبا می‌درخشند.
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان گفت: عید فطر روزی است که روزه داران پاداش یک ماه عبادت و کوشش خود را دریافت می‌کنند و عیدی می‌گیرند و پاداش روزه داران بخشش گناهان و خشنودی حضرت رحمان است.
وی به فضیلت ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر از زبان پیامبر اسلام (ص) اشاره کرد و گفت: حضرت محمد (ص) فرموده‌اند 'و چون شب عید فطر-که شب جوائز نام دارد- فرا رسد، خداوند پاداش عمل‏ کنندگان را بدون حساب و شمارش ببخشد.'
پیامبر در ادامه فرموده اند:' و چون صبح روز عید فرا رسد خداوند فرشتگان را به همه ‏ی شهرها بفرستد، پس در زمین فرود آیند و سر کوچه‏‌ها و گذرها بایستند و با صدایی که آن را همه‏ آفریده‏‌های خدا جز جن و آدمیان می‏شنوند گویند: ای امّت محمّد! به سوی پروردگار کریم برای نماز عید بیرون شوید که او پاداش فراوان دهد و گناهان بزرگ را بیامرزد.
وی در پایان گفت: عید فطر، روز جشن است، جشن نزدیکی و قرب به بارگاه الهی، جشنی که به مناسبت پایان یک ماه عبادت مخلصانه برگزار می شود و به راستی که عید فطر، روز بازگشت به فطرت، بازگشت به خدا، اتصال به آسمان و مروج به عرش اعلی است.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally