در جلسه مسئولان اداره میراث فرهنگی، بندر ماهشهر و اداره اوقاف این شهرستان، طرح توسعه حرم مطهر امامزاده حمزه (ع) بررسی و ارزیابی شد.
پنج شنبه 24 خرداد 1397    
سارا عبادی، رئیس اداره میراث فرهنگی بندرماهشهر، با اشاره به اینکه حرم مطهر امامزاده حمزه (ع) در حد فاصل 25 کیلومتری جاده بندر ماهشهر به هندیجان واقع شده، گفت: ساختمان موجود که از جمله آثار ثبت شده شهرستان در فهرست آثار ملی است، پس از تخریب بنای اولیه در دوره قاجار بار دیگر بنا شد.

وی با بیان اینکه اهمیت تاریخی بنا و کمبود فضاهای موجود برای زائران پرشمار، سبب برگزاری نشست میان مسئولان اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بندر ماهشهر و اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان شد، اضافه کرد: در راستای این نشست چگونگی کمی و کیفی اجرای طرح جامع با حفظ شرایط و ضوابط بنای موجود مورد بحث و ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: بر اساس شجره نامه موجود، امامزاده حمزه (ع) با هشت واسطه به امام موسی کاظم (ع) می رسد و در شرح احوال ایشان آمده است که در نیمه دوم قرن سوم هجری در زمان امام حسن عسکری (ع) از مسیر بازرگانی دریایی آن روزگار (رودخانه زهره) به سمت خاک ایران به صورت گروهی چند نفره جهت تبلیغ دین خدا و حقانیت اهل بیت (ع) حرکت کردند و زمانی که به ایران رسیدند، توسط حاکمان عباسی مورد تعقیب قرار گرفته و در محلی به نام غزاله (مکان کنونی) دستگیر و به شهادت رسیدند
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally