معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف قم گفت برنامه‌های مختلفی در طول سال با محوریت روحانیون در امامزادگان قم اجرا می‌شود.
چهارشنبه 23 خرداد 1397    

 حجت‌الاسلام یوسف احمدی با بیان این که در بحث ائمه جماعات بقاع متبرکه ارتباط خوبی با ائمه جماعات و حوزه‌های علمیه داریم، اظهار داشت: هم اکنون ۲۲ نفر روحانی در بقاع متبرکه استان قم مستقر هستند به طوری که تمام امامزادگان شاخص و حتی غیر شاخص دارای امام جماعت هستند.

وی ادامه داد: علاوه بر این استان قم به عنوان استان پایلوت، طرح هیئت طراز اسلامی را با محوریت روحانیون با موفقیت اجرا کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم افزود: در این طرح نوجوانان و جوانان جذب شده و بحث‌های بصیرتی و استکبارستیزی در این طرح عملیاتی می‌شود و هم اکنون نیز دستورالعمل کشوری این طرح ابلاغ شده است.

وی به سایر اقدامات صورت گرفته از سوی اوقاف استان قم اشاره کرد و بیان داشت: ۶ نفر از روحانیون با مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا دعوت شده‌اند و در کارگروه مشاوره مشغول به خدمت هستند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم ادامه داد: این روحانیون در ۶ امامزاده مشاوره رایگان به مردم می‌دهند که با استقبال مردم روبرو شده است.

وی خاطرنشان کرد: همه این فعالیت‌ها توسط روحانیون در حال انجام است و الحمدالله طبق آمار رسمی و ارزیابی سالیانه‌ای که صورت گرفته است کارهای فرهنگی، مشاوره‌ای و اجتماعی که در این چند سال صورت گرفته است در طول تاریخ کم نظیر بوده است.

احمدی خاطرنشان کرد: درکنار این موضوعات به بحث عمرانی بقاع نیز رسیدگی شده و هم اکنون ۸۰ طرح عمرانی در بقاع متبرکه در حال انجام است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر بسیاری از روحانیون و بزرگان حوزه در هیات امنای بقاع متبرکه حضور دارند که خود بسیار ارزشمند است به عنوان مثال حجت الاسلام مؤمنی عضو هیئت امنای امامزاده علی ابن جعفر(ع) هستند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: کارگروه‌های قوی تشکیل شده است که برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی بقاع را پیگیری می‌کنند و گزارش این کارگروه‌ها هر چند وقت یکبار هم در دیدار با مراجع و بزرگان ارائه شده است.

وی خاطر نشان کرد: در طی سال‌های اخیر در حوزه علمیه کمیسیون وقف را تشکیل داده‌ایم و این به برکت حضور چشمگیر روحانیون در بقاع متبرکه استان قم بوده است.

 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally