فینال مسابقات قرآنی «سفیر مهربانی» فردا در امامزاده پنج تن لویزان استان تهران برگزار می‌شود.
چهارشنبه 23 خرداد 1397    

 «سفیر مهربانی» عنوان مسابقات قرآنی است که این روزها در امامزاده پنج تن لویزان برگزار می‌شود.

این مسابقات یادبود مرحوم استاد اربابی است که سالیان متمادی را در این منطقه به تربیت و پرورش قاریان متخلق به اخلاق قرآنی پرداخته است و بسیاری از قاریان برجسته و مشهور امروز کشورمان از زمره شاگردان این استاد فرهیخته هستند.

نام‌نویسی در دوازدهمین دوره مسابقات «سفیر مهربانی» از یکم خردادماه آغاز شد و تا نهم خردادماه ادامه داشت و در مجموع 250 شرکت‌کننده از اقصی نقاط کشور توفیق حضور در این مسابقات را کسب کردند.

مرحله نیمه نهایی این مسابقات شب گذشته برگزار شد و فینال آن نیز فردا شب (چهارشنبه) 23 خردادماه ساعت 21:15 در آستان متبرکه پنج تن به اجرا در می‌آید.

متسابقین از استان‌های تهران (اسلامشهر، چهاردانگه، ورامین، شهر ری)، مرکزی (ساوه)، قزوین، سمنان، گیلان، یزد، کرمان، قم و مشهد در این مسابقات شرکت‌کردند.

مسابقات قرآنی «سفیر مهربانی» در رده‌های تا 18 سال و 18 تا 50 سال و برای نخستین‌بار برای بخش پیشکسوتان از 50 سال به بالا و بانوان برگزار شده است. برای مقطع تا 18 سال، رشته حفظ 5، 10 ،20 و کل قرآن و همچنین قرائت و برای مقطع سنی 18 تا 50 سال، رشته قرائت (ترتیل)، حفظ 10، 20 و کل قرآن و برای پیشکسوتان نیز رشته قرائت قرآن پیش‌بینی شده است. بانوان نیز در رشته مفاهیم مکتوب از سوره‌های «نور» و «واقعه» به 40 سوال تشریحی و تستی پاسخ خواهند داد.

15 نفر از متسابقین 18 تا 50 سال در رشته قرائت و 5 نفر از رشته حفظ به فینال این دوره راه‌یافته‌اند. حضور اساتید و قاریان برجسته کشورمان همچون استاد منصور قصری‌زاده و مجتبی پرویزی و غیره به این مسابقات اعتبار بخشیده است.

داوران ملی و بین‌المللی کشورمان نیز نظیر محمدحسین سعیدیان، ملک‌شاهی، رحمانی، امین پویا، معتز آقایی،‌ قره‌شیخلو، حشمتی، محمد عبادی قضاوت فینال این مسابقات را بر عهده دارند و اجرای بخش فینال به بهزاد احمدی واگذار شده است.

امامزاده پنج تن مرقد پنج برادر به نام‌های سالم، ابوطالب، صائم، رحیم و حسین است و بر بالای تپه‌ای در لویزان تهران قرار دارد. آن‌ها همگی پسران شیث، فرزند کاظم، فرزند امام سجاد(ع) هستند. بنای امامزاده تاریخ 130 ساله دارد و دارای بقعه‌ای چهارگوش با پوشش گنبدی است.

 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally