رئیس اوقاف فومن گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان در ۷ بقاع متبرکه و شاخص این شهرستان طرح «ضیافت الهی» برگزار می‌شود.
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397    

حجت‌الاسلام حسین زارع، رئیس اوقاف و امور خیریه فومن با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: طبق سنوات گذشته همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان طرح «ضیافت الهی» در سطح بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح مذکور در هفت بقعه متبرکه و شاخص شهرستان فومن اجرایی می‌شود، افزود: برپایی نماز جماعت، جمع خوانی و جزء خوانی قرآن کریم، برنامه افطاری ساده و برپایی خیمه‌های معرفت از جمله برنامه‌های این طرح است.

رئیس اوقاف و امور خیریه فومن با اشاره به استقرار روحانیون در بقاع متبرکه، تصریح کرد: ارائه خدمات مشاوره‌ای و مذهبی به زائران از دیگر برنامه‌های طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه است.

حجت‌الاسلام زارع با بیان اینکه ویژه برنامه‌های لیالی قدر را در قالب این طرح برگزار می‌شود، گفت: این نهاد همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان و به منظور ارتقای سطح معرفتی و معارفی و ایجاد فضاهای معنوی خاص، محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان برتر شهرستانی، استانی و کشوری در سطح امامزادگان برگزار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: مهم ترین هدف از برگزاری این برنامه ها تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تقویت باورها و اعتقادات، ایجاد کردن فضای معنوی در جامعه به ویژه در بین نسل جوان و ترویج مفاهیم قرآنی است.

 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally