مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان گفت: حرمت قبور در طرح بهسازی محوطه امامزاده عبدالله (ع) حفظ می شود.
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1397    

عبدالرضا چراغعلی  مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان اظهار کرد: با توجه به برخی از درخواست ها و اعتراضات نسبت به وضعیت ساماندهی آرامستان گرگان و گزارشات منعکس شده در این خصوص جلساتی با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه گلستان، معاونان شهردار گرگان، شهرداران مناطق و معاونان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آرامستان گرگان برگزار شد.

وی افزود: پس از طرح موضوعات مختلف، مقرر شد که این اطمینان به مردم داده شود که سنگ قبرها و شرایط موجود کاملاً حفظ شده و روابط عمومی دستگاه های مرتبط با اطلاع رسانی دقیق به مردم این اطمینان را ببخشند که خدشه ای به قبوری که در محوطه امامزاده است، وارد نخواهد شد.

چراغعلی با بیان این که تنها همسان سازی و نوسازی سنگ های فرسوده مد نظر است، تصریح کرد: همچنین مقرر شد نسبت به فعالیت های عمرانی سردرب ورودی، طرح جامع آرامستان گرگان و سرویس های بهداشتی و خدماتی برنامه ریزی و تدابیر لازم از طرف اداره کل اوقاف و دستگاه های دیگر مانند استانداری و شهرداری صورت بگیرد.

وی در پایان تأکید کرد: به مردم این را اطمینان می دهیم که نسبت به قبور اموات در امامزاده عبدالله (ع) گرگان نگرانی نداشته باشند و طرح بهسازی و نوسازی زیر نظر دستگاه های نظارتی انجام خواهد شد.

 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally