امسال پنجمین دوره طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم استان اصفهان از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد
شنبه 18 دی 1395    
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین حسن امیری اظهار کرد: امسال پنجمین دوره طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم استان اصفهان از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد و این طرح در مدت ۱۱ ماه در سراسر بقاع متبرکه و مراکز فرهنگی و قرآنی همکار با ادارات اوقاف و امور خیریه استان اجرا شده است و ۵ اسفندماه با برگزاری آزمون نهائی این طرح در سال ۹۵ به اتمام می‌رسد.
وی در ادامه افزود: این طرح امسال با حضور بیش از ۳۰ هزار قرآن پژوه در ۱۱ رشته حفظ جزء ۳۰، حفظ جزء ۳۰ و ۱، حفظ پنج جزء، حفظ ده جزء، حفظ بیست جزء وحفظ کل قرآن کریم، حفظ موضوعی ۳۰۰ موضوع قرآن کریم، حفظ موضوعی ۱۵۰ موضوع قرآن کریم و... در جوار ۲۰۰ بقعه متبرکه استان اصفهان و با همکاری ۷۰۰ مربی مجرب قرآنی برگزار شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: در همین راستا نیز کلیه قرآن پژوهان در آزمون نهائی این طرح که از ۳۰ دی ماه لغایت ۱۰ بهمن ماه به صورت شفاهی برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند که این آزمون توسط مربیان برگزیده این طرح برگزار می‌گردد و نفراتی که بتوانند نمره قبولی در آزمون شفاهی کسب نمایند در آزمون نهائی و کتبی این طرح که به صورت همزمان با سراسر کشور در تاریخ ۵ اسفند ماه برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.
حجت الاسلام امیری خاطر نشان کرد: افرادی که بتوانند در آزمون نهائی این طرح نمره قبولی کسب نمایند علاوه بر دریافت گواهینامه رسمی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه می‌توانند از مزایائی که از طرف سازمان اوقاف و امور خیریه برای آن ها در نظر گرفته شده است نیز استفاده کنند همچنین طی مراسمی از بین نفرات برتر این دوره قرعه کشی می‌شود و به قید قرعه به هر نفر جایزه نفیسی اهدا می‌شود.
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally