معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: با برنامه‌ریزی سازمان اوقاف و امور خیریه، 1.5 میلیون نفر در کشور حافظ قرآن می‌شوند.
شنبه 11 دی 1395    
بازدید: 281
حجت‌الاسلام احمد شرفخانی  در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان یزد به تشریح بخشی از برنامه‌های فرهنگی سازمان اوقاف در سطح کشور پرداخت و اظهار داشت: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب که باید 10 میلیون حافظ در کشور تربیت شوند، این مهم در دستور کار سازمان اوقاف قرار گرفت.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه چهارساله‌ای که تدوین شد، سازمان اوقاف متعهد شد که در طول چهار سال، یک میلیون حافظ قرآن توسط تربیت کند که خوشبختانه فراتر از تعهد عمل شد و در پایان یک دوره چهارساله، یک میلیون و 350 هزار نفر در سراسر کشور حافظ قرآن از سه جزء تا کل قرآن کریم شدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: عمل به این تعهد در ابتدا دشوار به نظر می‌آمد اما با توجه به علاقه‌مندی مردم به حفظ قرآن کریم، توانستیم فراتر از برنامه عمل کنیم.

شرفخانی خاطرنشان کرد: امسال نیز دوباره برنامه‌ریزی انجام شده و تعهد سازمان اوقاف و امور خیریه، تربیت یک میلیون و 500 هزار حافظ قرآن است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه این ظرفیت در کشور وجود دارد و گرچه آمار حافظان قرآن بالا در ابتدا بالا به نظر می‌رسید اما تحقق تعهدات در این حوزه، نشان از دوراندیشی رهبر معظم انقلاب و اشراف ایشان به وضعیت اجتماعی جامعه دارد.

به گزارش فارس، در این دیدار قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه نیز حضور داشت.

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه و جمعی از معاونان این سازمان برای شرکت در همایش کارشناسان برنامه و بودجه سازمان اوقاف سراسر کشور که به میزبانی یزد در حال برگزاری است، به استان یزد سفر کرده‌اند.

قائم مقام سازمان اوقاف و معاونان این سازمان  همچنین از طرح‌های عمرانی اوقاف استان یزد و بقاع متبرکه این استان بازدید خواهند کرد.

 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
mehrab motavally