کد خبر : 41578

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 20 شهریور 1399
پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه ایران اسلامی
• مسلمانان جهان از اقدام خبیثانه مجله فرانسوی در اهانت به پیامبر اسلام کوتاه نیایند
مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن محکوم کردن عمل خبیثانه مجله فرانسوی نسبت به ساحت مقدس نبی اکرم(ص) گفت: آنان بدانند این حرکت ها باعث اتحاد و انسجام هر چه بیشتر مسلمانان در سراسر عالم نیز خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد نوروز پور مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در آیات ۴۱ و ۴۲ سوره مبارکه فصلت، خداوند تبارک و تعالی می فرماید؛ همانا آنان که به این قرآن که برای هدایت و یادآوری آنها آمده کافر شدند چقدر نادان هستد در صورتی که این کتاب حقیقت و صاحب عزت و معجزه بزرگ است که هرگز گذشته و آینده حوادث عالم به باطل بدان راه نیابد و تا قیامت، حکومت و حکمت آن باقی است زیرا آن فرستاده خدای مقتدر و حکیم و ستوده صفات است.

وی با اشاره به هتک حرمت به پیامبر اکرم توسط مجله فرانسوی گفت: در پی حادثه ای که رخ داد انتشار کاریکاتور موهن و گستاخی مجدد نشریه شارلی ابدو نسبت به پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و اقدام افراطیون راست گرا در سوئد که قرآن را آتش زدند را محکوم می کنیم.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: خداوند در این آیات وعده داده و فرموده است که آنان که به این قرآن که برای هدایت و یادآوری آنها متذکر شده و کافر شدند چقدر نادانند.

وی خاطرنشان کرد: کتاب قرآن برای هدایت آنها است، برای اینکه آنها به راه راست هدایت شوند و حق از باطل را تشخیص دهند، اگر به این قرآن کافر شوند خودشان ضرر می‌کنند.

نوروز پور بیان کرد: امروز کشورهایی که در دروغ ادعای آزادی بیان دارند، آزادی بیانی در آنها وجود ندارد، چرا که اجازه نمی‌دهند دستگاه های تبلیغاتی اسلامی ، تلویزیون های اسلامی، روزنامه‌ها و نشریات اسلامی که تبلیغ دین مبین اسلام را می کنند، به راحتی در اروپا و آمریکا اجازه فعالیت ندارند.

وی تصریح کرد: آزادی بیان به معنی واقعی کلمه وجود ندارد و آن ها این را بهانه قرار دادند برای تاختن به دین مبین اسلام، البته کور خونداند و با این حرکات نمی توانند از عظمت دین اسلام بکاهند.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: آنها از عزت روز به روز و روز افزون دین مبین اسلام ناراحت هستند، از اینکه چرا در کشورهای اروپایی بچه هایی که به دنیا می آیند نام پیامبر اسلام را بر روی شان می گذراند و یکی از بیشترین نام هایی که اروپا نامگذاری صورت می گیرد نام پیامبر اسلام محمد مصطفی (ص) است.

وی ادامه داد: از این ناراحت اند که جلوی شیوع اسلام گرایی بیشتر مردم اروپا و آمریکا را بگیرند چرا که اسلام ستیزی می‌کنند، همه این‌ها را حربه قرار دادند که به پیامبر عظیم الشان اسلام و قرآن کریم بی احترامی کنند، در حالی که هیچ کدام از انبیا الهی اجازه بی‌احترامی به پیامبران و کتاب‌های آسمانی را ندادند.

این مسوول گفت: در کتاب‌های آسمانی مثل انجیل وعده آمدن پیامبر اخرالزمان را دادند و نام پیامبر عظیم‌الشأن اسلام، شرح حال، صفات پیامبر، اخلاق و رفتار و منش او در انجیل نیز آمده است.

نوروز پور ضمن محکوم کردن این حرکت، گفت: به آنها می‌گوییم که این کار باعث وحدت بیش از پیش مسلمین و اتحاد مسلمان ها می شود و مسلمان ها باید این حرکت خبیثانه را محکوم کنند.

وی تصریح کرد: نباید مسلمانان در مقابل این منکر سکوت کنند بلکه باید اعتراض و انزجار خودشان را نسبت به این حرکت مهم نشان دهند که این حرکت ها شروع شد و ادامه خواهد داشت و آنان بدانند این حرکت ها باعث اتحاد و انسجام هر چه بیشتر مسلمانان در سراسر عالم نیز خواهد شد.