آْستان مقدس امامزاده ابراهيم (علیه السلام) ـ فولادمحله

به امامزاده ابراهیم (علیه السلام) معروف می باشد.
اين امامزاده كه منتسب به فرزندان امام موسي كاظم (عليه السلام) مي باشد از ارزش و حرمت ويژه اي نزد مردمان منطقه برخوردار است. 
آستان امامزاده ابراهیم (علیه السلام) مربوط به دوره ی صفوی است. اين منطقه كه در ارتفاي حدود ۲۵۰۰ متري در كنار جنگلهاي سرسبز مازندران قرار گرفته و از اماكن گردشگري بسيار مهم منطقه فولادشهر و روستاهاي چهار دانگه ساري مي باشد. رفتن به اين گردشگاه با وسيله ي نقليه از تنگه ي زيباي عماد دره ي فولادشهر انجام پذير است و سالانه در فصل تابستان خانواده هاي زيادي شب و روز را در كنار امامزاده سپري مي نمايند. قدمت بناي فعلي آن مشخص نيست ولي آخرين نوسازي بناي آن براساس سنگ نوشته توسط محمد صفي و ميزا فولادي و به دستياري استاد ابوطالب به ۲۶۷سال پيش (۱۱۶۷قمري) برمی گردد. بناي اين امامزاده درحال تخريب و افزايش محوطه سازي است. تاكنون نیمی از بناي ان ساخته شده كه تا اوايل تابستان 1393 تكميل ميشود .اطراف امام زاده متصل به جنگل و كوه چهانوست. این اثر در تاریخ 1381/10/10با شماره ثبت ۶۹۵۷ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اَشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَ رَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.
***
سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آن کس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجتهای خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.
استان سمنان ـ شهرستان مهدیشهرـ روستای فولادمحله
ارسال اطلاعات برای امامزاده
شما می توانید برای تکمیل اطلاعات پرتال امامزادگان و بقاع متبرکه ایران اسلامی برای این امامزاده اطلاعات وارد نمایید.
لطفا توجه بفرمایید که اطلاعات شما موثق و همراه با منابع باشد.
اطلاعات شما پس از تایید و ویرایش نهایی  در سایت بارگزاری خواهد شد.
   نوع اطلاعات:
 
mehrab motavally